NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PROGRAMOWE » PROPOZYCJE PROGRAMOWE NA SPOTKANIE

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 7 / 9>>>    strony: 123456[7]89

Propozycje programowe na spotkanie

  
Barnaba
15.08.2015 16:45:35
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 92 #2158730
Od: 2015-7-11


Ilość edycji wpisu: 1
  Pliszka pisze:

  Marysiu, to co piszesz zadziwia mnie. Co za radość. Jesteśmy kolejnym pokoleniem, duchowa adopcja trolla internetowego już przed nami na Frondzie była? I nazywała się tak samo jak my mówimy? Poważnie?!!!
Nie wiem co ma "nazywanie się" do rzeczy. A ludzie modlą się naprawdę nie od dziś ani nie od wczoraj.
Widzę że bardzo Ci zależy na chwale pierwszeństwa...

Inna rzecz, że właśnie usiłujemy Cię namówić żebyś opowiedziała o tej inicjatywie, zamiast dywagować (dość powierzchownie, szczerze mówiąc) o źródłach ST.

  Pliszka pisze:

  Bo nasi oponenci oburzają się strasznie na to co robimy; jesteśmy nazywane "mamkami ateistów", czytamy że to co robimy to profanacja idei duchowej adopcji... żeby o drastyczniejszych rzeczach już nie wspominać. To właśnie z tego powodu unikamy ujawnienia tożsamości osób współpracujących z nami, nazwiska Ojca który jest do dyspozycji naszej i naszych niewierzących via Skype też wolimy publicznie nie wspominać.
Można widzieć, czego się tak obawiacie?
Czyżby obawa przed męczeństwem?
Może nie popadajmy w śmieszność...

  Pliszka pisze:

  Czy nie zechciałabyś po spotkaniu trochę napisać potem i na Frondzie, że my z Izą i nasza grupka modlitewna nie jesteśmy tu pierwsze? Bo mówiąc szczerze to prawdziwki (które zresztą adoptujemy też, ja osobiście wróciłam na Frondę by ratować dusze prawdziwków a zwłaszcza jednego z nich który mnie szczególnie skrzywdził) na surowo nas jako "heretyczki" jedzą... smutny
W Sieci "jedzą" wszyscy wszystkich. I, szczerze mówiąc, czytając dyskusje które tu zalinkowałaś, to wraz z p.Weroniką zachowywałyście się znacznie agresywniej i byłyście znacznie bardziej krytyczne od Waszych adwersarzy...

Tu też: próbuję spokojnie Ci wytłumaczyć jaki jest profil spotkania i ustalić z Tobą temat - również Marysia napisała bardzo grzecznie i bez awantur. Proszę, dostosuj się do tego tonu.

  
Marysia
15.08.2015 16:57:27
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 26 #2158736
Od: 2015-8-9


Ilość edycji wpisu: 3
Żywy różaniec Forum Frondy nadal istnieje i nadal modli się za Frondę, choć z powodu rozłamu w 2010 roku przeniósł się w różne miejsca w necie. Są to realnie zarejestrowane zgodnie z prawem kanonicznym róże różańcowe którymi opiekuje się konkretny kapłan. Ja nie jestem odpowiednią osobą która by o tym opowiadała, bo nie chcę czegoś przekręcić, bo nie należę do niego (sprawa skomplikowana) Choć w artykule historycznym jestem wymieniana jako tzw. matka współzałożycielka i wystąpiłam wówczas po raz pierwszy pod nazwiskiem. Wydaje mi się że jest jeszcze kilku członków tego na naszym forum. http://www.fronda.pl/a/kobiety-ktore-odpalily-zywy-rozaniec-forum-frondy,1102.html

To jest "neutralna" strona kilku społeczności, na które rozdzieliło się Forum Frondy, modli się w intencjach umieszczonych na forum Ex Cathedra, Rebelya.pl, IVRP.pl i pismejker.yuku.com/.
ale sprawa jak najbardziej działa, tu wymieniają się tajemnicami, na sierpień 2015 roku
http://www.zrff.pl/?komunikat-z-wymiana-tajemnic-na-sierpien

Przeczytaj intencje http://www.zrff.pl/?intencje-stale-zywego-rozanca-ff

http://www.zrff.pl/
Sorry, ale nie umiem tu robić hot-linków
  
Marysia
15.08.2015 17:15:31
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 26 #2158740
Od: 2015-8-9


Ilość edycji wpisu: 1
Ja też nie chciałabym wpadać w ton że jestem jakimś pouczającym młode koty dinozaurem w sprawie nawracania trolli internetowych, bo Koledzy z portalu Katolik mają doświadczenie jeszcze starsze. Czy sama Czciogodna Apologetyka.

Ogólnie takie spotkania w realu, mają dobre bo trzeźwiące znaczenie. Coś jak spotkanie św Pawła Pierwszego Pustelnika ze św Antonim. Obydwaj przekonali się że nie są jedynymi świątobliwymi na świecie. Ku własnemu upokorzeniu to mówię.
  
Pliszka
15.08.2015 17:33:24
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 60 #2158744
Od: 2015-7-30
Barnabo, powtarzam jeszcze raz - przyszłam tu aby opowiedzieć o tym co się stało na Frondzie pod wpływem primaaprilisowego żartu AirWolfa, a co opisała Iza w jednym z tekstów które podlinkowałam. To że zaczęłam linkować teksty jak ten o źródłach w Biblii to z powodu że zaczęto mnie pytać o sprawy poboczne, a ja nie mogę wszystkiego szczegółowo opisywać. A zresztą wszystko co pisałam po przyłączeniu się do Izy - Weroniki jest inspirowane właśnie tym. Zwykle tak bywa że ateista (szczególnie NCDM) zapyta o coś lub coś naszej wierze zarzuci co jest inspiracją do jakiegoś istotnego odkrycia.

Jeśli zostałam zrozumiana jakoś inaczej, to najmocniej przepraszam. Pewnie powinnam była bardziej panować nad dywagacjami, trzymać się tematu jakoś ściślej. A może sama nie zrozumiałam intencji zadawanych mi pytań.

Co do naszej agresji - podlinkowałam tu ostatnio "wątek piekielny", który przyciągnął człowieka mającego (co wiadome mi było już około rok wcześniej) potężny problem emocjonalny w temacie piekła. Nic więc dziwnego że na widok tytułu rana aktywowała mu się i kliknął. Początkowo się bronił, ale jak został potraktowany widzieliśmy. Nic dziwnego że wybuchł. Człowieka tego przez wiele poprzednich miesięcy próbowałam jakoś ośmielić, a gdy sama weszłam do tego wątku właściwie nie było co zbierać. A nasi oponenci szaleli; zarzucali głęboko zranionemu człowiekowi bluźnierstwo i tym gorliwiej go straszyli piekłem.

To, że wyszliśmy z tego cało (a cios dotknął znacznej ilości osób, i to nie tylko tych co są w wątku obecne) to naprawdę był cud. A samemu Jankowi pękła wtedy ta blokada; niestety okazało się wkrótce że ma pod spodem inną ale to jak mówiłam Nowenna do Maryi Rozwiązującej Węzły, chyba dzisiaj osoba ją zakończyła.

Takich historii może nie tak drastycznych jest znacznie więcej, natomiast gdy prosimy naszych oponentów o zmianę stylu ewangelizacji na mniej raniący dla naszych niewierzących to jedyne z czym się spotykamy to wyzwiska. Dla nas, ale co o wiele gorsze także wyzwiska wobec naszych ateistów. I w tym nawet wyrazy brzydkie. My staramy się ich rozumieć, ale oni nas nie. Ileż mogę słuchać o człowieku, który wydaje konkretne owoce miłości, że on Boga odrzuca no ile???
  
Pliszka
15.08.2015 17:41:24
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 60 #2158748
Od: 2015-7-30
"Można widzieć, czego się tak obawiacie?
Czyżby obawa przed męczeństwem?
Może nie popadajmy w śmieszność..."

Ja jestem znana na Frondzie z imienia i nazwiska, a nawet z twarzy bo na moje stronie są moje zdjęcia. Natomiast nie uważam się za upoważnioną ujawniać tożsamości osób które nie dały mi na to pozwolenia. Same zresztą mogą ujawnić się jeśli chcą; mają konta na Frondzie prawie wszyscy.
  
Pliszka
15.08.2015 17:43:35
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 60 #2158750
Od: 2015-7-30
Poza tym nie rozumiem naprawdę, na jakiej zasadzie prośbę o opowiedzenie o działaniach naszych Poprzedników można zinterpretować jako walkę o palmę pierwszeństwa... zdziwiony
  
Marysia
15.08.2015 17:54:00
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 26 #2158751
Od: 2015-8-9


Ilość edycji wpisu: 1
Spokojnie Pliszko. Wydaje mi się że zrozumieliśmy to tak że wpis z frondy o źródłach biblijnych, będzie treścią Twojego wystąpienia. Zasugerowaliśmy się tytułem i bronimy się przed wysłuchiwaniem jakiegoś nudniarstwa które dobrze znamy i go z Barnabą zgodnie nie lubimy. Ogólnie na takich spotkaniach należy się wystrzegać pouczającego tonu wykładowcy.

Natomiast jeżeli masz jakiś temat życiowy, świadectwo ewangelizacji na frondzie, to bardzo ciekawe. To jest OK.
  
Marysia
15.08.2015 18:38:52
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 26 #2158762
Od: 2015-8-9
Patrz Pliszko, zrobiłam watek o ZRFF (żywy różaniec Forum Frondy) i ktoś się odezwał
http://www.fronda.pl/forum/czy-jest-tu-ktos-nalezacy-do-zrff,67150.html

Zapisy w jednym z wątków:
pismejker.yuku.com/topic/32/Przydaaby-si-Dama-albo-Rycerz-zgoszenia-ywego-R#.UtfwS7QeUgQ

ec.mixxt.pl/networks/forum/thread.288846

www.ivrp.pl/viewtopic.php

rebelya.pl/forum/watek/925/
  
Pliszka
15.08.2015 18:57:32
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 60 #2158769
Od: 2015-7-30
Marysiu, radość którą okazałam po Twoim wpisie że nie jesteśmy pierwsze ma bardzo konkretną przyczynę, zarówno jak i moja prośba jaką wyraziłam potem. Myślałyśmy bowiem, że nasza "duchowa adopcja trolla internetowego", która urodziła się z primaaprilisowego żartu AirWolfa - i do której dołączyłam z powodu podobnej mojej więzi z ateistą Janko74 - jest nowym eksperymentem. Fakt że wcześniej organizowane były podobne inicjatywy ma dla nas duże znaczenie bo:

1. Jest mocnym dowodem na pochodzenie naszej działalności od Boga, a nie z naszego widzimisię

2. Dowód ten możemy wykorzystać dla uwiarygodnienia się, co mogłoby pozwolić np. na ujawnienie tożsamości naszego Duszpasterza czy współpracowników bez narażania ich na ostracyzm przeciwników (życzliwsza atmosfera)

3. Moglibyśmy z ich doświadczeń również skorzystać.

A linka wstawiamy klikając przycisk powyżej i jak pokażą się dwa znaczki w nawiasach kwadratowych to adres należy wkleić pomiędzy nimi. jęzor

O tym że jest Żywy Różaniec wiemy. Jednak my robimy coś troszeczkę innego - adoptujemy nasze trolle a także nasze prawdziwki imiennie, biorąc je tak jak te nienarodzone dzieci w stałą opiekę. jęzor
  
Marysia
15.08.2015 20:07:15
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 26 #2158790
Od: 2015-8-9
Tak, rozumiem c robicie. Natomiast nasze doświadczenie mówi że lepiej jeżeli o nawrócenie trolla modli się więcej osób, a nie jedna osoba za jednego trolla. Nicki trolli podawane były do wiadomości wspólnocie.

Chodzi o to, że tekie trolle to często osoby zniewolone duchowo za które modlitwa jest ciężką sprawą. Nie każdy jest przygotowany na samodzielne dźwiganie takiego ciężaru. Na przykład ja z góry mogę powiedzieć że jest to indywidualnie nie dla mnie, natomiast wspólnota, zwłaszcza taka żyjąca w posłuszeństwie Kościołowi przez obecność księdza moderatora Żywego Różańca ma większą siłę.

Nawiasem mówiąc właśnie na tym polega katolicyzm że pod pojęciem wspólnota rozumiemy caly Kościół, niewidzialny (w odróżnieniu od protestantów którzy uważają że łaski duchowe działają w obrębie małych grupek i nie cenią kapłaństwa.

  
Marysia
15.08.2015 20:10:46
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 26 #2158792
Od: 2015-8-9
Czy Pliszka i Barnaba są z Warszawy?
Moze pogadamy na żywo
  
Pliszka
15.08.2015 20:24:11
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 60 #2158795
Od: 2015-7-30
O to fajnie. My za cięższe przypadki również się grupowo modlimy.

Natomiast pozostaje problemem stosunek frondokatolików do naszych podopiecznych. Ta jedna sprawa z wątkiem piekielnym była w widoczny sposób drastyczna, ale krzywda naszym ateistom też i w inny sposób się dzieje. Mamy dwa przypadki w tej chwili trolli ateistów bardzo mocno cierpiących z powodu chorób, w tym jeden terminalnie. Ludzie ci są powodem mojego nieustannego podziwu, ponieważ potrafią wziąć w nawias własny los i własne cierpienie i starają się nieść nam i innym otuchę jak tylko umieją. Dosłownie w swojej słabości starają się dać z siebie wszystko co mają najlepszego - i to nie popierając naszej ewangelizacji, a tylko z tego powodu że widzą w nas życzliwość wobec innych.

Otóż tych dwóch ciężko chorych ludzi - w tym jednego umierającego - wyzywa się na Frondzie, wmawia im że odrzucają dobrowolnie Boga (skąd w takim razie w nich taka miłość???), i po prostu jeździ się po nich jak po łysej kobyle dlatego tylko że to ateiści. A stawanie w ich obronie, zwracanie uwagi że z tym odrzuceniem Boga to nie taka prosta sprawa, że większość naszych ateistów odrzuca tylko fałszywy obraz Boga i walczy z nim bo go w jakiś sposób wszczepiono im gdy jeszcze wystarczającego rozeznania nie mieli - to wszystko jak grochem o ścianę i nasza rzekoma agresja i wewnętrzne zagrożenie dla Kościoła katolickiego. To jest problem, bo dla naszych trolli to jest naprawdę wielka krzywda. płacze
  
Pliszka
15.08.2015 20:25:31
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 60 #2158798
Od: 2015-7-30
Pliszka jest z Gdańska, a Barnaba z Gdyni. Poza tym Pliszka dopiero co przeszła paraliż nóg i ma problemy z poruszaniem się. smutny
  
Pliszka
15.08.2015 20:27:07
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 60 #2158800
Od: 2015-7-30
No i nasza grupka także ma Duszpasterza. Jest dostępny dla nas i dla naszych trolli na Skype. jęzor
  
Tek
15.08.2015 20:38:05
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja:: Warszawa

Posty: 35 #2158803
Od: 2015-7-11
wracajac dotematu - mi bardzo podoba mi sie temat 'sumienie a magisterium' i powiazanie z tym jak to nazwalas 'luteranskiego' pomyslu na brak wlasnego myslenia

pamietam ze pare lat temu czytalem JH Newmana "O sumieniu" i bardzo mi sie podobało
  
Barnaba
15.08.2015 20:43:59
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 92 #2158804
Od: 2015-7-11
1
Czyli - kończąc - mogę liczyć na to, że to, co wpisaliśmy w agendę spotkania pod hasłem "Między rozwojem a obroną - dwa style przeżywania wiary" nie będzie miało nic wspólnego z tym, co pod tym tytułem napisałaś na Frondzie http://www.fronda.pl/blogi/molla/miedzy-rozwojem-a-obrona-dwa-style-przezywania-wiary,43160.html a za to opiszesz nam podejście do ateistów na Frondzie.
Czy dobrze zrozumiałem?
2
Pamiętaj proszę, że apologeci to ludek zwyczajny do sporów, więc spodziewaj się mocnej dyskusji, a nawet negowania założeń podczas dyskusji po wystąpieniu. Można i trzeba bronić swojego zdania, ale nie wolno się obrażać personalnie.
  
Barnaba
15.08.2015 20:50:09
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 92 #2158808
Od: 2015-7-11
Co myslisz o propozycji Teka?
  
Marysia
15.08.2015 21:03:57
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 26 #2158814
Od: 2015-8-9
Coś tam w regulaminie spotkania czytałam o składaniu szkiców wystąpień na to nasze spotkanie. Jakby każdy z nas złożył to by sie wyjaśniło o czym mówi Pliszka i każdy z nas.
  
Barnaba
15.08.2015 21:07:29
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 92 #2158815
Od: 2015-7-11
Tak, to zdecydowanie obowiązuje.
  
Marysia
15.08.2015 21:14:01
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 26 #2158817
Od: 2015-8-9
Można z tym jeszcze tydzień pomarudzić? Moze się ochłodzi bo na razie robota idzie mi tylko nocą i mozolnie

Przejdz do góry strony<<<Strona: 7 / 9>>>    strony: 123456[7]89

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PROGRAMOWE » PROPOZYCJE PROGRAMOWE NA SPOTKANIE

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!


randki | własny sklep internetowy | ogłoszenia towarzyskie | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny